Warzywa bio

Co oznacza, że posiłki są 100% organic?

Obecnie, coraz większą uwagę zwraca się na to, co się je. Jest to szczególnie ważne w przypadku niemowląt i starszych dzieci, gdyż to właśnie dieta odpowiada za prawidłowy rozwój maluchów i ma wpływ na funkcjonowanie ich organizmów. Na szczęście na rynku pojawiają się nowe propozycje posiłków, a w ostatnim czasie popularne stają się posiłki BIO (100% organic).

Co oznacza, że dany posiłek jest 100% organic?

Posiłki w 100% organic, to takie, w skład których wchodzą tylko składniki ekologiczne. Mówiąc dokładniej, składniki te pochodzą z ekologicznych farm, na których nie używa się żadnych syntetycznych środków ochrony roślin (m.in. pestycydów) czy regulatorów wzrostu. Wszystkie farmy, z których pochodzą te składniki, są dokładnie sprawdzone.

Jakie składniki są używane do sporządzania posiłków 100 % organic?

Wyżej wspomniane składniki to przede wszystkim owoce i warzywa, ale również mięsa, ryby czy też zboża. Zatem gama produktów, z których są robione posiłki w słoiczkach oznaczonych „100% organic” jest dość szeroka i w związku z tym możliwe jest tworzenie wielu smacznych, różnorodnych i przede wszystkich zdrowych, a także bezpiecznych potraw.

Co więcej, posiłki w 100% organic nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, ani takich, które nie są wskazane do spożywania przez niemowlaki tj.: soli, cukru, polepszaczy smaku, dodatków zapachowych, barwników, konserwantów czy składników modyfikowanych genetycznie.

Co zapewnia jakość produktów 100% organic?

Wszystkie produkty 100 % organic posiadają odpowiednie certyfikaty, które udowadniają ich wysoką jakość. Dodatkowo, receptura posiłków złożonych ze składników 100% organic jest zgodna z najnowszymi wynikami badań w dziedzinie żywienia niemowląt.

Zatem każdy rodzic, podając swojemu maluchowi produkt oznaczony napisem 100% organic może być spokojny, jeśli chodzi zarówno o jakość takiego posiłku, jak i bezpieczeństwo podawania.

Humana gwarantuje najwyższą jakość w 100% Organic.

powrót do góry