Śpiące niemowle

Ostatnie karmienie maluszka przed snem – co warto wiedzieć?

To, co i ile maluszek zje przed snem, może decydować o przebiegu całej nocy. Co możesz zrobić, aby pora spania była możliwie spokojna zarówno dla pociechy, jak i dla Ciebie? 

Czy istnieją zasady dotyczące ostatniego posiłku? 

W okolicach 6. miesiąca dziecko ma coraz większe potrzeby żywieniowe. Nawet jeśli dotychczas przesypiało część nocy to teraz zaczyna się szybciej wybudzać, więc warto zadbać o kompozycję ostatniego posiłku tak, by był bardziej sycący, dzięki czemu dziecko i mama będą mogli odpowiednio odpocząć.

Przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka powinno być ono karmione mlekiem Mamy lub gdy pojawi się taka konieczność – mlekiem modyfikowanym. Od około 17. tygodnia życia do jego diety można wprowadzać pokarmy uzupełniające, robiąc to stopniowo. I pamiętając, że o zjedzeniu określonego produktu oraz jego ilości decyduje pociecha. Mimo że to maluch ma decydujący głos w sprawie posiłków, potrzebna jest rodzicielska kontrola. Czyli sprawdzanie, co i ile dziecko zjadło w ciągu dnia, a także jak zareagowało na dany pokarm.  

Wiedząc, jaki pociecha ma dzisiaj apetyt, Rodzice mogą spróbować zaplanować porę kolacji (ostatniego karmienia przed snem) i wielkość porcji, jaka będzie dla niej odpowiednia. Warto przy tym pamiętać, że posiłek poprzedzający wieczorne rytuały nie pozostaje bez wpływu na sen maluszka. Żeby spał on dobrze i spokojnie, konieczne jest zachowanie równowagi. Czyli takie zorganizowanie ostatniego karmienia, by po nim dziecko nie czuło się ani przejedzone, ani nienasycone.  

Poznaj mleko Humana „Dobry Sen” po 6. miesiącu

W nocy dzieci mogą przebudzać się z wielu różnych powodów, w tym także z głodu. Gdy maluszek w ramach ostatniego posiłku zje zbyt mało, może poczuć się głodny już chwilę po znalezieniu się w łóżku albo krótko po zaśnięciu. Aby znaleźć dobre rozwiązanie tej sytuacji, warto spróbować zmienić porę ostatniego karmienia przed snem lub włączyć do jego diety nowy produkt, który lepiej zastąpi standardową, wieczorną porcję.

Drodzy Rodzice, aby ułatwić Wam budowanie wieczornych rytuałów i organizację karmienia przed snem w zgodzie z potrzebami maluszka, stworzyliśmy dla Was mleko „Dobry Sen” po 6. miesiącu. To nowość naszej marki, ale tak jak inne produkty Humana, jest bezpieczne dla maluszka oraz pozwala na dostarczenie mu tego, co najlepsze. Jest sycące i smaczne, ponieważ zawiera cenne składniki odżywcze i ma kremową konsystencję. Sprawdza się świetnie jako ostatni posiłek po pełnym wrażeń dniu i przyjemna część rytuału usypiania, ale może być też świetnym rozwiązaniem przed codzienną drzemką. Wystarczy zastąpić nim porcję mleka następnego, które podajecie dziecku i poczekać na jego uśmiech.

powrót do góry