Mały człowiek, wielkie zmiany

Jak dobrze zorganizować czas przy małym dziecku?

Wraz z pojawieniem się w domu nowego członka rodziny, zmienia się wszystko. Istniejące dotychczas rytuały czy schematy, które nam towarzyszyły tracą rację bytu. Często najzwyklejsze czynności, takie jak wzięcie prysznica, odkurzenie mieszkania czy zjedzenie ciepłego posiłku, stają się nie lada wyzwaniem, a wszech panujący chaos może stać się powodem frustracji, która będzie dalej nakręcać wielkie koło dezorganizacji. Świeżo upieczona mama czuje się zagubiona i często ciężko jej sprostać wszystkim wyzwaniom jakie niesie za sobą macierzyństwo.

Jak temu zaradzić?

Jest kilka skutecznych sposobów, które z pewnością pomogą lepiej zorganizować czas przy małym dziecku, a tym samym ułatwią codzienne funkcjonowanie całej rodziny i pozwolą bardziej cieszyć się z chwil spędzonych z maluszkiem.

Planowanie i podział obowiązków domowych – dobry plan, to podstawa. Zaplanowanie kolejnego dnia, tygodnia, czy nawet miesiąca pozwoli lepiej rozłożyć w czasie zadania i obowiązki. Oczywiście przy małym dziecku zdarzy się nie raz i nie dwa, że nie da się tego planu w 100% zrealizować, ale mimo wszystko będzie on bardzo pomocny w organizacji czasu całej rodziny. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie posiłków dla rodziców i dla dzieci na cały tydzień. Wyznaczenie dnia na sprzątanie, zakupy, prasowanie czy zrobienie prania oraz podział obowiązków pomiędzy domowników, usprawni funkcjonowanie i pomoże w utrzymaniu porządku w domu. Każdego wieczora warto też podsumować miniony dzień oraz zastanowić się co jest do zrobienia w kolejnym dniu, żeby można było lepiej zorganizować się i uniknąć chaosu. Przydatne jest też powieszenie planu i rozpiski zadań w miejscu widocznym dla całej rodziny, np na lodówce, tak aby domownicy w każdym momencie mogli do niego zajrzeć.

Lista zakupów oraz zakupy przez internet – przed wyjściem na zakupy warto zrobić listę rzeczy, które potrzeba kupić oraz sprawdzić, czy nie kończą się takie rzeczy jak pieluchy, mleko modyfikowane, słoiczki dla niemowląt czy herbatka na brzuszek, która jest bardzo pomocna i przynosi szybko ulgę, kiedy maluszek cierpi z powodu kolki niemowlęcej. Zapas tych produktów pozwoli uniknąć przykrych i stresujących niespodzianek. Dokładna lista zakupów, to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, ponieważ zmniejsza się prawdopodobieństwo kupowania wielu niepotrzebnych rzeczy. Dodatkowo w dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie potrzebne produkty można zamówić online przez internet unikając w ten sposób konieczności wyprawy do sklepu. Humana oferuje w swoim sklepie internetowym mleka modyfikowane dopasowane do wieku i potrzeb rozwojowych maluszków, obiadki w słoiczkach, herbatki dla niemowlaków, bio soczki dla dzieci, kaszki mleczne i bezmleczne czy owocowe tubki, więc zakupy dla dziecka można zrobić na zapas, bez wychodzenia z domu zaoszczędzając przy tym bardzo dużo czasu.

Gotowe rozwiązania – szukanie ekologicznych produktów jak najlepszej jakości, godziny spędzone w kuchni na przygotowywaniu dla dziecka zdrowych posiłków, to temat, który nie jednej mamie zajmuje sporą część dnia. Humana wychodzi mamom na przeciw oferując zbilansowane, pyszne obiadki dla dzieci dostosowane do ich wieku i potrzeb. Zarówno zupki w słoiku, obiadki mięsne czy rybne, przygotowane są z bio produktów najwyższej jakości. Wygodne tubki owocowe dla niemowląt, czy bezmleczne deserki są świetnym rozwiązaniem na przekąskę na spacerze, czy w podróży. Humana sprawia, że staje się to prostsze. Puree z dyni, marchewka dla niemowlaka w słoiczkach, czy pierwsza zupka, to idealne rozwiązania, które mogą znacznie uprościć życie każdej mamy.

Pojawienie się nowego członka rodziny, to zawsze wielka rewolucja. Każde dziecko jest inne, ale pewne jest to, że całej rodzinie przybywa wielu obowiązków. Mimo, że czasami nie da się uniknąć chaosu, to warto skorzystać z powyższych porad i spróbować nad nim zapanować, aby w spokoju cieszyć się z chwil spędzanych z dzieckiem.

powrót do góry