Niemowlak na basenie - jakie są korzyści wyjścia na basen z niemowlakiem?

Pływanie to umiejętność, która dla nas kobiet jest szczególnie pomocna w utrzymywaniu fantastycznej sylwetki przez cały rok. Dzięki niej wzmacniamy kręgosłup, rozwijamy mięśnie, zwiększamy kondycję, a nie obciążamy stawów. Przecież pływanie to sport, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. W ostatnich miesiącach staje się coraz popularniejsza wśród rodziców.

Od kiedy z niemowlakiem na basen?

Każdy malec średnio do 7 miesiąca życia posiada odruch pływania nabyty jeszcze podczas życia płodowego. Oznacza to, że nie boi się wody, ani nie otwiera ust, gdy się w niej znajduje. Basen dla niemowlaka jest więc praktycznie naturalnym środowiskiem. Dlatego już nawet dwumiesięczne dziecko, może chodzić na lekcje pływania pod okiem specjalistów. Takie zajęcia są w ofercie specjalnie przygotowanych do tego celu basenów.

Dlaczego warto wybrać się na basen z niemowlakiem?

  • Kąpiel niemowlaka w basenie wspomaga jego rozwój

Jeśli twoje dziecko zaczęło naukę pływania w pierwszych miesiącach swojego życia to bardzo prawdopodobne, że przyspieszy to jego rozwój fizyczny. Takie maluchy znacznie szybciej zaczynają same chodzić, a ich ruchy są dużo lepiej skoordynowane. Pływanie to dla niemowlaka sposób na rozwój mięśni oraz stawów, a także regulację oddechu. Dodatkowo wizyty na basenie z dzieckiem, znakomicie wzmacniają jego odporność.

  • Wyjścia na basen z niemowlakiem wzmacniają bliskość

Według ekspertów, zanim zdecydujemy się na lekcje pływania z instruktorem, powinniśmy sami w domu, a następnie na pływalni, powoli oswajać malca z wodą. Taki początek nie tylko pomaga dziecku przywyknąć do wody, ale także wzmacnia pomiędzy wami bliskość oraz zaufanie.

Niemowlak na basenie – wpływ na dalsze życie malucha

Oswojony z wodą maluch po 7. lub 8. miesiącu życia utraci odruch pływania, jednak ze względu na oswojenie z wodą dużo łatwiej będzie mu wejść do wody, gdy będzie już starszy. Strach przed wodą jest czasem bardzo trudny do pokonania u dzieci, a dzięki wczesnym wizytom na basenie z niemowlakiem, zlikwidujesz tę barierę nim jeszcze się ona pojawi. Badania wykazują, że mali pływacy wyrastają na bardziej odważnych i pewnych siebie ludzi.

Pływanie to jeden z mniej kontuzyjnych sportów, który niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów dla zdrowia i rozwoju Twojego maluszka. Jeśli zaczniecie naukę już w pierwszych miesiącach życia dziecka, możesz mieć pewność, że będzie to dla niego lekcja, której pozytywne skutki będzie odczuwać nawet przez kilka najbliższych lat.

Gdzie na basen z niemowlakiem?

Jeżeli nie chcesz na razie korzystać ze zorganizowanych zajęć nauki pływania dla dzieci, wystarczy, że znajdziesz najbliższy basen w Twojej okolicy, posiadający sprzyjające warunki dla najmłodszych. Pooglądaj zdjęcia danego obiektu i zapytaj znajome mamy czy chodziły na dany basen z niemowlakiem.

Podjęłaś decyzję o zapisaniu Twojego malucha na naukę pływania? Poszukaj w Internecie ofert pływalni w Twoim mieście. Sprawdź grupy wiekowe, przeczytaj opinie o zajęciach i zapisz swojego maluszka na naukę pływania dla dzieci.

powrót do góry