Tata czytający dziecku na kanapie

Mój pierwszy dzień ojca

Prawdopodobnie z sentymentem wspominasz TEN moment. Bez względu na to, czy byłeś w takim szoku, że później opowiedziała ci całą sytuację twoja kobieta, czy wyczekiwałeś tej wiadomości i przyjąłeś ją z wielkim spokojem. TEN moment, gdy usłyszałeś, że zostaniesz ojcem. Dziś, oprócz małego szkraba, który jest dla ciebie całym światem masz jeszcze coś innego – jedną okazję w kalendarzu do świętowania więcej – 23 czerwca, czyli dzień ojca. Poniżej znajdziesz 3 pomysły na świętowanie tego dnia!

Odpoczynek

Pamiętasz te czasy, gdy byliście jeszcze bezdzietną parą? W domu panowała cisza, siadaliście wieczorami przy kominku z lampką wina, włączaliście nastrojową muzykę albo romantyczny film i razem świętowaliście? Moment, gdy dołączyło do was dziecko zmienił rzeczywistość w chwile, gdy oboje dajecie z siebie wszystko, by ogarnąć malucha. Czy nie fajnie byłoby chociaż na chwilę poczuć się, jak kiedyś? Dzień ojca to znakomity moment, by tego dokonać! Wystarczy, że znajdziecie kogoś, kto zaopiekuje się waszym dzieckiem i możecie wspólnie spędzić kilka godzin tak jak tylko chcecie.

Rodzinny wypad

Jeżeli jesteś naprawdę rodzinnym facetem to z pewnością będziesz chciał spędzić ten czas ze swoją kobietą oraz dzieckiem. Jeśli miejsce docelowe każdej wyprawy zawsze wybiera twoja partnerka – zmień strategię i tym razem ty zarządzaj waszym czasem! Pomiń przypadkową wizytę w drogerii, u teściów, albo na placu zabaw i wymyśl miejsca, w których ty chciałbyś spędzić czas. Wypad za miasto? Plaża? Camping? Pamiętaj tylko, że zabieracie ze sobą małe dziecko. Taki termin to także idealny pretekst do spotkań ze znajomymi, którzy też mają dzieci. Dlaczego by nie zorganizować wspólnego grilla? Z pewnością wśród waszych znajomych znajdą się pary, które chętnie do was dołączą.

Wypad na miasto

Czasem pewnie nachodzi cię myśl, że bycie ojcem to najcięższa fizyczna praca, jaką możesz sobie wyobrazić. Być może powoli zapominasz co oznacza wstawanie kilka razy w ciągu nocy albo nierównie starcie z niemowlęcą kolką. Mimo to czasem warto, byś chociaż przez chwilę odpoczął od pieluszek, mleka modyfikowanego, obiadków dla niemowląt oraz ulewania. Wykorzystaj na to Dzień Ojca! Wejście w tę rolę prawdopodobnie ograniczyło twoje kontakty z kolegami i męskie wyjścia. Zgraj się więc z kumplami, którzy mają podobny powód do świętowania i spędźcie wieczór tak, jak spędzaliście go nim tak bardzo zaangażowałeś się w ojcostwo. Mecz piłki nożnej? Wypad do baru, albo klubu? Wędkowanie? Noc pod namiotami? Jest tyle możliwości, z pewnością nie zabraknie wam pomysłów.

Pierwszy dzień ojca to niezapomniana chwila, którą zapamiętasz do końca życia!

Zrób wszystko, by spędzić ten dzień nieco inaczej, niż dotychczas – z partnerką, ze znajomymi, czy ze starymi kumplami? Najlepiej tak, jak masz na to ochotę. Bycie ojcem to bardzo trudna rola, która wymaga od ciebie ogromnego zaangażowania, poświęcenia oraz cierpliwości, a ten jeden dzień może uświadomić ci, jak bardzo jest ona niesamowita.

powrót do góry