Tata z bobasem na rękach

Jak wyręczyć partnerkę w obowiązkach?

  1. Bądź na każde zawołanie. Pamiętasz jak bardzo starałeś się na samym początku związku, gdy walczyłeś o względy swojej wybranki? Kwiaty, czekoladki, kino, restauracja, telefony, maile i smsy? Teraz też musisz być na każde jej zawołanie. Jesteś przecież mężczyzną – silnym, zaradnym, ale i pomocnym. To w twoich rękach leży dbanie o nią, dziecko i dom. Chociaż codziennie pracujesz to pamiętaj, że rola ojca jest pracą na pełen etat, nawet po 10 godzinach poza domem. Wyręczaj swoją kobietę kiedy, tylko możesz i wspieraj ją w trudnych chwilach, nie tylko podczas karmienia malucha kaszką dla niemowląt. Przez pierwsze miesiące musisz być jej prawą ręką, a nawet posłańcem. Nie byłeś nigdy kurierem? Teraz masz szansę.
  2. Weekendowy ojciec. Pięć dni w tygodniu spędzasz w biurze? Masz niewiele czasu i sił by zajmować się dzieckiem tuż po pracy, chociaż wcale nie jesteś zatrudniony w kopalni? No dobrze, to nic złego, że po ciężkim dniu brak ci energii. Ustal ze swoją partnerką, że będziesz ją wyręczać w opiece nad malcem w weekendy, gdy sam masz więcej czasu i możesz wybrać się na długi spacer. Nie oznacza to, że możesz zapomnieć o wypadach z kumplami na miasto… o ile uda ci się przekupić swoją partnerkę ???? Od poniedziałku do piątku pomagaj jak potrafisz – zrób zakupy, pozmywaj po kolacji, zajmij się rachunkami albo przygotuj wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy do wieczornej kąpieli maluszka. Wykazuj się inicjatywą i zaskakuj partnerkę wyręczając ją, gdy tylko masz na to szansę.
  3. Pomyśl o chwili dla niej. Nie zapominaj też, że rodzicielstwo nie jest waszą jedyną rolą – jesteście dla siebie partnerami. Raz w miesiącu zabierz swoją kobietę na romantyczny spacer, do kina albo chociaż na kawę. Pokaż jej, że nadal bardzo Ci zależy! Pamiętasz jak bardzo lubi kwiaty? No właśnie! Niech wasze spotkania mają zapach róż i aromatyzowanych świec, a nie oliwki i kaszki dla niemowląt.
powrót do góry