Zabezpieczenia przed dziećmi w domu

Twój szkrab dorasta i staje się coraz bardziej ruchliwy? Wasz dom może być dla niego niebezpiecznym torem przeszkód. Nie jest możliwe, byś cały czas podążała za nim krok w krok i pilnowała, czy nic mu się nie stanie. Jakie zabezpieczenia stosować? Jak sprawić, by wasze cztery kąty były przyjazne dla malca?

Pokój dziecka

W tym wypadku warto poznać 4 zasady, którymi należy kierować się przy podejmowaniu decyzji o zakupie fotelika samochodowego. Jaki fotelik dla dziecka wybrać?

Fotelik samochodowy dla dziecka musi być odpowiednio dopasowany

Myślenie „kupię większe, wystarczy na dłużej” jest niezwykle praktyczne, ale zupełnie nietrafione jeśli chodzi o zakup fotelika samochodowego dla dziecka. Musi być on dopasowany do wzrostu, wagi oraz wieku dziecka. By twój maluch był bezpieczny podczas podróży, nie może mieć zbyt dużego ani zbyt małego siedzenia. Inny fotelik samochodowy kupimy dla noworodka, a inny dla 3 latka. Najlepiej przetestować kilka i wybrać ten, który jest dla niego najbardziej odpowiedni. 

Przetestuj fotelik samochodowy zanim go kupisz

Zanim dokonasz zakupu sprawdź koniecznie, czy fotelik zmieści się do twojego samochodu. Niekiedy zbyt duże foteliki samochodowe mogą blokować się podczas wkładania lub wyjmowania z auta, przez co utrudniają montaż i demontaż. Siodełko źle dobrane do wnętrza może być nie tylko niewygodne, ale też niebezpieczne dla malucha. Dlatego właśnie sprawa zakupu w sieci jest dość dyskusyjna. Jeśli już chcesz skorzystać z okazji w Internecie, przetestuj fotelik w sklepie, a dopiero później zamów go online.

Zwróć uwagę na kolor fotelika i postaw na praktyczność

Ważne, by przy zakupie fotelika zwrócić uwagę na praktyczność koloru. Najlepszym wyborem są te o ciemnej kolorystyce. Dlaczego warto wybrać fotelik samochodowy w ciemnych barwach? Twoje dziecko będzie brudzić fotelik butami, a nawet jedzeniem, dlatego jasne odcienie mogą się w tym przypadku nie sprawdzić. Warto poszukać modelu fotelika ze zdejmowanym nakryciem – są idealne do prania.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo twojego dziecka

Wybierając fotelik samochodowy dla dziecka, sprawdzaj przede wszystkim jak wypadł w testach bezpieczeństwa. Atrakcyjna cena może być kusząca, jednak nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością. Nie kieruj się więc niską ceną – pamiętaj, że bezpieczeństwo twojego dziecka jest najważniejsze – nie ma co na tym oszczędzać. Z tego też względu najlepszym wyborem będzie zakup nowego, nieużywanego fotelika samochodowego – wtedy masz pewność, że jego stan techniczny nie zagraża maluszkowi. Jeżeli jednak zdecydujesz się na używany fotelik samochodowy, pamiętaj by wybrać pewne i zaufane źródło.

Ostateczny wybór fotelika – wybierz mądrze!

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru, dobrze zastanów się, czy dany produkt jest rzeczywiście tym najlepszym. Gdy poznasz specyfikację i wyniki testów bezpieczeństwa, przeczytasz opinie na forach internetowych i zobaczysz fotelik dla dziecka na własne oczy i przymierzysz go do swojego samochodu, będziesz mieć pewność, że twój maluch ma odpowiednie warunki do jazdy autem.

powrót do góry