Kim jest piaskowy dziadek?

Piaskowy dziadek to mały człowieczek, który na swoim grzbiecie dźwiga wielki worek. Każdego wieczora, gdy zapada zmierzch, dziadek szykuje się do drogi, po czym wyrusza, by przemierzyć całą Ziemię. Jest taki mały i stawia kroki tak cichutko, że nikt go nawet nie zauważa.

Piaskowy dziadek to mały człowieczek, który na swoim grzbiecie dźwiga wielki worek. Każdego wieczora, gdy zapada zmierzch, dziadek szykuje się do drogi, po czym wyrusza, by przemierzyć całą Ziemię. Jest taki mały i stawia kroki tak cichutko, że nikt go nawet nie zauważa. Każdej nocy piaskowy dziadek ma mnóstwo pracy! Musi odwiedzić wszystkie dzieci i pomóc im zasnąć w ich wygodnych, ciepłych łóżeczkach. Piaskowy dziadek musi się naprawdę spieszyć. Wyjmuje ze swojego worka odrobinę piasku i posypuje nim oczka dzieci – jedno ziarenko piasku do jednego oczka i jedno ziarenko piasku do drugiego oczka. Piasek sprawia, że dzieci łagodnie zapadają w drzemkę, a czasami zasypiają tak twardo, że zaczynają chrapać. Oczywiście piaskowy dziadek już tego nie słyszy, bo do tego czasu zdąży popędzić do starszych dzieci. Im również wrzuca po ziarenku piasku do każdego oczka, by mogły zasnąć.

Jeśli piaskowy dziadek pominie choćby jedno dziecko, skończy się to katastrofą. Wtedy żadne dziecko przez całą noc nie będzie mogło zasnąć. Całe szczęście, że jest ktoś taki jak piaskowy dziadek. On sam w nocy nigdy nie kładzie się spać, ale za to zasypia na chwilkę w porze południowej. Tak przynajmniej mówią, choć pewności nie mam. A może sam go o to zapytasz, kiedy przyjdzie tej nocy do ciebie?

St. Wehr, Fehl-Ritzhausen

Baby playing i grass with sunshine

Newsletter Humana baby — zarejestruj się już teraz!

Wypatruj w swojej skrzynce mailowej cennych porad i promocji idealnie dopasowanych do etapu rozwojowego Twojego maluszka. W ramach podziękowania za rejestrację otrzymasz od nas mały prezent w postaci e-booka z serią uroczych bajek na dobranoc przygotowanych z miłości do najmłodszych. Pobierzesz go z naszej strony internetowej.

Przywileje dla osób, które zapisały się do newslettera Humana baby:

  • przydatne informacje i praktyczne wskazówki na temat ciąży, karmienia piersią i odżywiania dla Ciebie i Twojego maluszka
  • urocze bajki na dobranoc jako prezent powitalny
  • fantastyczne konkursypróbki produktów i promocje
  • brak opłat oraz możliwość rezygnacji z subskrypcji w dowolnym momencie

Pola oznaczone gwiazdką (*) muszą być wypełnione!

Załaduj więcej
Pokaż mniej
powrót do góry