Rodzice trzymający w dłoniach stópki dziecka

Praktyczne rady dla nowego taty

Przeczytałeś już tuzin książek, odbyłeś kilka kursów rodzicielskich, wiesz już wszystko... Na wszelki wypadek damy Ci kilka wskazówek na wypadek jeśli coś pominąłeś. 

Bycie tatą to nie tylko spacery i zabawa. To odpowiedzialność. 


Pierwsza podróż samochodowa z dzieckiem –Jak się przygotować?

Chcecie zaplanować pierwszą, samochodową podróż z maluchem, ale nie wiecie jak się do tego zabrać? Do głowy przychodzą Wam pytania, na które nie znacie odpowiedzi?

Czytaj dalej...

Usypianie dziecka – sposoby

Czasem Twoje dziecko potrafi zasnąć bez zająknięcia, nim ubierzesz je w pidżamę, umyjesz i przeczytasz bajkę? Innym razem stajesz na głowie, kombinujesz, a ono nawet nie ziewnie ze zmęczenia? Sen niemowlaka zależy od wielu czynników, więc usypianie dziecka nie zawsze będzie łatwym zadaniem. Poznaj 7 sposobów na to, by szkrab zawsze lądował w swoim łóżku dokładnie wtedy, gdy powinien.

Czytaj dalej...
Tata usypiający dziecko

Jak wyręczyć partnerkę w obowiązkach?

Niedawno staliście się rodzicami. Nie macie już tyle czasu dla siebie, a wasza uwaga skupiona jest na dziecku. Wiesz, że ten stan potrwa do momentu, aż malec nieco urośnie? Wiesz też, że hormony twojej kobiety działają teraz wyjątkowo silnie i trudno odciągnąć jej myśli od dziecka nawet na chwilę. Nawet tabliczka czekolady, albo ulubione lody nie wygrają z malcem… Nie oznacza to, że powinieneś odsunąć się na bok, albo do telewizora i przeczekać. Twoja pomoc jest w tym czasie nieoceniona!


Stópki małego dziecka

Jak obcinać dziecku paznokcie – 6 zasad

Na samym początku tacierzyństwa wydawało ci się, że zmianę pieluszki, albo kąpiel można porównać do zdobycia Kilimandżaro? Z pewnością drwiłeś sobie z tamtych obaw, gdy po raz pierwszy wkładałeś malca do wanienki i nie wiedziałeś, jaką temperaturę powinna mieć woda. Prawdziwym wyzwaniem okazało się dopiero obcinanie paznokci – zmora wszystkich rodziców. Jak sobie z nim radzić? Oto 6 zasad, które pomogą ci łagodnie przejść przez ten proces.

Czytaj dalej...

Zakupy z dzieckiem – jak sobie radzić?

Gdy w domu pojawia się dziecko, wywraca twój świat do góry nogami. Pozornie łatwe czynności, które zazwyczaj nie sprawiały kłopotu nagle mogą urosnąć do rangi problemu światowej wagi. Najlepszym przykładem jest robienie zakupów. Jak poradzić sobie w sklepie z dzieckiem, by wszyscy byli zadowoleni, a zakupy zrobione?


Warzywa i owoce w diecie dziecka

My mężczyźni kochamy nowe sprzęty i gadżety –  szczególnie te, które usprawniają nam życie. A co, jeśli te nowinki techniczne mogą ułatwić zajmowanie się dzieckiem? Jeśli lubisz udogodnienia, z pewnością musisz wypróbować niektóre z tych...

Czytaj dalej...
Bobas jedzący owsiankę

Pierwszy pokój Twojego dziecka

Twój malec już ma kilka latek i musi mieć dla siebie więcej miejsca? Zaprojektowanie pokoju dla małego dziecka nie jest prostą rzeczą ale nie musi być trudna! Podpowiadamy kilka pomysłów, żeby łatwiej było Ci wprowadzić swoje plany w ruch.

Czytaj dalej...
powrót do góry