Cherbatka słodkich snów

Usypianie dziecka – sposoby

Czasem Twoje dziecko potrafi zasnąć bez zająknięcia, nim ubierzesz je w pidżamę, umyjesz i przeczytasz bajkę? Innym razem stajesz na głowie, kombinujesz, a ono nawet nie ziewnie ze zmęczenia? Sen niemowlaka zależy od wielu czynników, więc usypianie dziecka nie zawsze będzie łatwym zadaniem. Poznaj 7 sposobów na to, by szkrab zawsze lądował w swoim łóżku dokładnie wtedy, gdy powinien.


Jak usypiać dziecko? Metody usypiania niemowląt

  • Twoje dziecko nie śpi w nocy? Znajdź przyczynę!

Niekiedy to drzemki w ciągu dnia są przyczyną niechęci do snu i rozdrażnienia w nocy. Dzieci jeszcze tego nie doceniają ???? Nie pozwalaj brzdącowi, by spał za długo, a nie będziesz musiał a martwić się o usypianie. Tak, to oznacza też koniec Twoich drzemek, ale coś za coś…

  • Ustal rytuały przed snem – usypianie dziecka będzie łatwiejsze

Jeżeli chcesz, by maluch sam wiedział, kiedy nastaje pora spania, musisz ustanowić kolejność rytuałów, które będą wykonywane przed pójściem spać. Po ich zrealizowaniu dziecko poczuje, że to pora kłaść się do łóżka, a jego usypianie nie sprawi Ci większego kłopotu.

  • Pamiętaj o odpowiedniej diecie dziecka, sprawdź też herbatki na zdrowy sen

Humana herbatka na dobranocKolacja twojego dziecka powinna odbyć się stosunkowo wcześnie. Możesz dodać do jadłospisu malucha herbatkę ułatwiającą zasypianie – dobrym wyborem będzie Humana Herbatka na dobranoc, w składzie której znajdziesz melisę, rumianek i lipę.

  • Zadbaj o odpowiednie wyciszenie przed snem

Znajdź dla Twojego dziecka zabawę o charakterze wyciszającym – nie poddawaj malucha zbyt silnym bodźcom, które powodują rozbudzenie. Jeśli Twój malec jest wyjątkowo ruchliwy… zrezygnujcie ze wspólnego oglądania bajek przed snem.

  • Wieczorna kąpiel Twojego dziecka pomoże w jego usypianiu

Zadbaj o to, by woda, którą myjesz dziecko nie była zbyt gorąca, ani zbyt zimna. Idealna temperatura wprawi go w dobry nastrój i może nawet nieco uśpić.

  • Bajka na dobranoc uniwersalną metodą usypiania dziecka

Zakończeniem dnia powinna być bajka czytana w łóżku. Jeśli dziecko jest nadal wyraźnie pobudzone wybierz dobrze mu znaną historię, tak, by nie musiał wyczekiwać ciekawego końca.

  • Zapewnij maluchowi do snu zabawkę-opiekuna

Jeśli maluch nadal nie potrafi zasnąć bez Twojej obecności być może jest to kwestia niepokoju. Szkraba bardzo relaksuje dotyk, ale musisz go od tego stopniowo odzwyczaić. Spróbuj potraktować jedną z zabawek jako nocnego opiekuna. Dziecko, które ma świadomość, że pluszowy miś pilnuje go podczas snu, będzie spokojniejsze. Każdy rodzic wie, że misie to prawdziwy postrach potworów czyhających w szafach i pod łóżkiem, więc mianuj ulubionego misia Twoim pomocnikiem.

Usypianie dziecka to nie lada wyzwanie, które może przerosnąć nawet Ciebie. Wystarczy jednak, że będziesz trzymać się kilku kroków, a osiągniesz upragniony sukces.

Wypróbuj herbatkę „Na dobranoc” marki Humana, która ułatwi zasypianie Twojemu maluszkowi: humana-baby.pl/produkt/herbatka-slodkich-snow/

powrót do góry