Tata bawiący się z córeczką

5 zabaw na deszczową pogodę

My rodzice wiemy, że dobra pogoda oznacza dzień spędzony z dzieckiem na dworze. A co jeśli pogoda nie dopisuje, a my musimy wymyślić wspólne aktywności w czterech ścianach?  Wykorzystaj te propozycje, a będziesz mieć pewność, że twój brzdąc nie zazna nudy!


Rozwijaj wyobraźnie swojego dziecka!

Zabawa w chowanego
Najbardziej popularną grą twojego dzieciństwa była zabawa w chowanego? To także znakomita aktywność w dzisiejszych czasach. Wykorzystaj przestrzeń mieszkania i zacznij zabawę z malcem chowając się za meblami.
PS: Pamiętaj, że twój wzrok jest na pewno bardzo słaby i czasem możesz szukać malucha naprawdę dłuuuuuugo.

Album rodzinny
Do tej zabawy przydadzą się zdjęcia rodzinne. Stwórz pokaz, podczas którego dziecko będzie zgadywać jak ma na imię osoba, która znajduje się na zdjęciu. Możecie konkurować w tych zawodach i sprawdzić kto lepiej zna najbliższą rodzinę. Gdy malec już podrośnie możecie dodawać do gry kolejne osoby.

Muzyczny band
Jeśli twoje dziecko ma dryg muzyczny wykorzystaj to i stwórzcie zespół – wystawcie garnki i talerze, puszki, miski, metalowe oraz drewniane łyżki. Zabawcie się w tworzenie własnego zespołu muzycznego! Pamiętaj jednak, by zorganizować koncert przed rozpoczęciem ciszy nocnej. Uważa też, żeby malec nie przyzwyczaił się do tej zabawy i nie próbował jej powtórzyć samodzielnie. Niech wie, że to tylko wasza wspólna zabawa.

Karaoke
A może oboje lubicie karaoke? Twoje dziecko z pewnością zna większość piosenek z bajek. Włącz muzykę na YouTube i cieszcie się rytmami z ulubionych kreskówek. Nagrywaj występy swojego dziecka – prześlij babci i dziadkowi (będą zachwyceni!), albo wykorzystaj je po latach i puszczaj na rodzinnych spotkaniach – mnóstwo śmiechu gwarantowane.

Zabawa w kaloszach
W ciepły dzień, po deszczu wszystkie dzieci bardzo lubią wychodzić na dwór i bawić się w kałużach. Daj się ponieść – zakładaj kalosze i razem ze swoim malcem skacz po wodzie!

Jeśli myślisz, że podczas deszczu dzieci mogą się tylko nudzić to jesteś w dużym błędzie. Wszystko zależy od twojej pomysłowości i chęci. Wypróbuj powyższe metody, a gwarantuję, że pogoda już nigdy nie popsuje ci dnia.

powrót do góry