Pierwszy pokój Twojego dziecka

Twój malec już ma kilka latek i musi mieć dla siebie więcej miejsca? Zaprojektowanie pokoju dla małego dziecka nie jest prostą rzeczą ale nie musi być trudna! Podpowiadamy kilka pomysłów, żeby łatwiej było Ci wprowadzić swoje plany w ruch.

Pokój dziecięcy

3 pomysły na pokój trzylatki

Twoja córeczka uwielbia bawić się swoimi zabawkami, ale tylko w salonie? Zabawa we własnym pokoju nie sprawia jej przyjemności? A co jeśli wystarczy jedna drobna zmiana w wyposażeniu królestwa Twojej córki, by poczuła się jak w bajce? Zainspiruj się pomysłami na nowy akcent w komnacie małej księżniczki

Posłanie dla królewny

Zainspiruj się bajką o księżniczce na ziarnku grochu i spraw, by czytana córeczce historia znalazła odzwierciedlenie w jej pokoiku. Wybierz miejsce, w którym stworzysz duże posłanie z kilku miękkich poduszek – na suficie przywieś baldachim (który zrobisz z firanki). W ten sposób twoja córeczka będzie miała nowy kąt w pokoiku, gdzie będzie chciała spędzać więcej czasu. Jeśli chcesz zaś, aby była to bardziej skomplikowana konstrukcja, wykorzystaj duży karton i zbuduj córeczce prawdziwy zamek!

Magiczne światełka

Naprawdę magiczny klimat w pokoju dziecka mogą wprowadzić te zwykłe lampki choinkowe. Zainstaluj je nad łóżkiem, na ścianie albo nawet na suficie – stwórz kreatywny wzorek, albo postaraj ułożyć je w kształt imienia córki. Możesz kupić światełka w różnych kształtach – kwiatki, serduszka, gwiazdki, ale być może wcale nie musisz inwestować – na pewno masz gdzieś schowane lampki choinkowe. Wykorzystaj je, a uzyskany efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania!

Huśtawka

Nie zawsze pogoda sprzyja wychodzeniu na plac zabaw – możesz jednak stworzyć jego namiastkę  w domu.  Zainstaluj córce podwieszaną na drążku lub suficie huśtawkę. W sprzedaży dostępne są także dedykowane małym dzieciom, wyjątkowo bezpieczne hamaki. Taka niewielka zmiana sprawi, że twoja córeczka będzie mogła być bujana kiedy tylko zechce.

Bądź kreatywny

Pokój twojej córki to naprawdę duże pole do kreatywności. Nie ograniczaj się do gotowego wyposażenia, ale postaraj się stworzyć elementy dekoracji, które już posiadasz. Lubisz majsterkować? To świetnie. Twoja córka na pewno będzie czuła się w swoich czterech ścianach jak w bajce!

3 pomysły na pokój trzylatka

Sklepowe półki aż uginają się od kolorowych zabawek – podobnie jak szafki w pokoju malucha. Kolejne misie i autka kurzą się, a pokój twojego dziecka tylko powiększa się o niezbyt przydatne gadżety? Oto kilka inspiracji, które nadadzą temu miejscu drugie życie.

Dywan

Twój syn ma w pokoju cały regał z modelami aut absolutnie wszystkich marek, a i tak dość rzadko po nie sięga? Kup mu ulicę… ale taką miniaturową. Na rynku dostępne są kolorowe dywany oraz dywaniki z wyznaczonymi ścieżkami, po których twój syn mógł jeździć swoimi resorakami. Jeden pozornie błahy zakup przywróci do obiegu wszystkie miniaturowe pojazdy, o których maluch już dawno zapomniał. Ten dywan może być świetną zabawą dla waszej dwójki, a może i początkiem miłości do motoryzacji.

Kreatywna ściana

Każde dziecko przechodzi w pewnym wieku etap, gdy maluje po wszystkim, tylko nie po papierze. Masakra – mazaki, kredki , długopisy i małe dzieła sztuki lądują na kanapie, ścianie albo podłodze. Możesz tego uniknąć – pomaluj swojemu dziecku ścianę farbą tablicową, po której będzie mógł rysować kredą. Jeszcze dodaj magnetyczną bazę, na której będzie można przyczepiać magnesy, spełni wtedy kolejną funkcję! Dodatkowo pomoże to uchronić wszystkie inne ściany przed bazgrołami, a ciebie przed kolejnym malowaniem.

Baza

Wszyscy mali i duzi chłopcy lubią mieć terytorium tylko dla siebie – my mamy warsztaty, siłownie, czy domowe biuro. Nasi mali przyjaciele też potrzebują takiej samotni. Jeśli nie możesz stworzyć swojemu synowi domku na drzewie, ani czegoś podobnego kup niewielki namiot, który zmieści się w jego pokoju – dziecko poczuje się jak w innym świecie i od teraz wszystkie zabawki zamiast lądować w dużym pokoju będą zalegać w nowej bazie. Możesz także wykorzystać duży karton – wyciąć w nim okna oraz drzwi i pozwolić dziecku ozdobić go zewnątrz. Kto wie, może pozwoli ci się tam czasem schować?

Bądź budowniczym

Wiesz, co pomyśli o tobie twój syn, gdy wprowadzisz w jego pokój nowe elementy? Będzie miał cię za superbohatera, który potrafi w bardzo szybkim czasie zupełnie odmienić jego cztery ściany. Kto wie, być może będzie to pierwszy krok do tego, by zabawki twojego dziecka nie leżały w całym domu?

powrót do góry