Stópki małego dziecka

Spacer z niemowlakiem – o czym należy pamiętać?

Najbardziej paraliżującą cię myślą związaną ze spacerem z niemowlakiem w wózku, jest ta, że pewnego razu dziecko zacznie płakać, a tobie nie uda się go uspokoić aż do pojawienia się mamy?  Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy musisz pamiętać o tych rzeczach przed oraz podczas wyprawy. O czym warto wiedzieć, nim wyruszysz samotnie na swój pierwszy spacer z noworodkiem?

Zanim wyjdziesz na dwór z niemowlakiem

Nim podejmiesz decyzję, że wychodzisz na spacer z niemowlakiem, pamiętaj o wypracowanej rutynie i czynnościach, jakie powinieneś wykonać przed wyprawą. Niemowlak musi być nakarmiony, przewinięty oraz odpowiednio ubrany. Po wykonaniu wszystkich kroków sprawdź, czy masz w wózku wszystko, czego potrzebujesz. Wychodź z myślą, że spacer daje twojemu dziecku wiele dobrego!

Ekwipunek na spacer z noworodkiem
Zanim wyjdziesz na swój pierwszy spacer z noworodkiem, przygotuj ekwipunek, który ze sobą zabierzesz. Warto, by w wózku znalazły się rzeczy, które mogą być potrzebne podczas niespodziewanych sytuacji. Zabierz chusteczki, przydadzą się twojemu dziecku podczas ulewania oraz zmiany pieluszki. Nie zapomnij o dodatkowych  pampersach, torebce foliowej, kremie do pupy oraz ubranku na zmianę. Jeżeli nie jesteś pewien pogody, schowaj do torby krem z filtrem, krem ochronny, cieplejszy strój oraz dodatkowy kocyk. Możesz włożyć do wózka pieluchę tetrową lub flanelową, z pewnością znajdziesz dla niej wiele zastosowań. Na wypadek złej pogody, przyda się wam folia przeciwdeszczowa na wózek oraz parasolka. Nie zapomnij o napoju dla malca – szczególnie, jeśli wychodzisz z nim wiosną albo latem. Gdy niemowlak nieco podrośnie przyda się też mała przekąska dla niego i ciebie. Robi się z tego niezła wyprawa, co?

Twój czas

Spacer z niemowlakiem może być bardzo przyjemny – zwłaszcza jeśli jesteś na nim z kimś, z kim możesz porozmawiać. Możesz też oczywiście zaprosić na spacer swojego znajomego i przeznaczyć ten czas na rozmowę o wczorajszym meczu. Jeżeli jednak chodzisz jedynie z gaworzącym niemowlakiem i ciągle wybierasz te same trasy prędzej czy później wpadniesz w rutynę. By tego uniknąć, na spacery wybieraj różne trasy, oczywiście oddalone od ruchliwych ulic, kto chciałby spacerować obok autostrady? Podczas wypraw możesz zająć się swoimi sprawami – czytaj książki, słuchaj muzyki.

Chill

Wyjście na spacer z niemowlakiem może być prawie tak samo przyjemne, jak trening piłki z kolegami, z tą różnicą, że tutaj macie dwuosobową drużynę, gracie w jednym zespole i musicie sobie pomagać. Pamiętaj, to od Ciebie zależy przebieg całej akcji, całego spaceru, to ty jesteś tu kapitanem. Bądź przygotowany na każdą ewentualność, ale nie traktuj tego, jak przykrego obowiązku. Na pewno dasz radę!

powrót do góry